Çevre ve Orman Müdürlüğü 2008 faaliyet raporu

Çevre ve Orman Müdürlüğü 2008 faaliyet raporu

Ordu İl Çevre ve Orman Müdürü Emin Akça, ağaçlandırma, orman köyleri kredi çalışmaları ve mesire yerleriyle ilgili 2008 faaliyetlerini açıkladı

İl Genel Meclisi'nde meclis üyelerine bilgi sunumu yapan Çevre ve Orman Müdürü Emin Akça, 2008 yılında yapılacak hizmet ve yatırımlarla ilgili bilgiler verdi. Ordu'daki ormanlık alanların yüzde 57'sinin bozuk olduğunu ve erozyon çalışmalarının devam ettiğini belirten Emin Akça, ağaçlandırma faaliyetlerine 615 bin YTL tahmini bütçe ayrıldığını açıkladı.

 2008 yılında İl Özel İdaresi bütçesinden ağaçlandırma tesisi için 100 bin YTL ödenek tahsil edildiğini kaydeden Akça, diğer kalemleri ise şöyle açıkladı: "Ağaçlandırma bakım 260 bin YTL, rehabilitasyon tesis 300 bin YTL, rehabilitasyon bakım 280 bin YTL, erozyon kontrolü 180 bin YTL, mera ıslahı tesis 30 bin YTL."

Orman Köyleri (ORKÖY) ve mesire yerleriyle de ilgili bilgiler veren Akça, "Merkez ve ilçelerdeki orman köylerinde güneş enerjisi ile su ısıtma kredisi çalışmaları devam etmektedir. Belirlenecek ödenek miktarı dahilinde 750 ünite kredi verilmesini planlıyoruz.

 Ayrıca 2007 yılında planlanması tamamlanan Çaybaşı ve Ericek mesire yeri işletme ihaleleri 2008 yılında yapılacaktır. İşletme süresi tamamlanan Sayacabaşı ve Çınarsuyu mesire yerlerinin de işletme ihaleleri yenilenecektir" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.