Bu çöpler sonunda temizlendi

Bu çöpler sonunda temizlendi

12 Temmuz 2008 Cumartesi günü sitemizde "Bu çöpleri biri temizlemeyecek mi?" başlığıyla yer verdiğimiz haberimize valilik tarafından bahsi geçen yerdeki çöplerin temizlendiğine dair açıklama yapıldı.

 12 Temmuz 2008 Cumartesi günü sitemizde "Bu çöpleri biri temizlemeyecek mi?" başlığıyla yer verdiğimiz haberimize valilik  tarafından bahsi geçen yerdeki çöplerin temizlendiğine dair açıklama yapıldı.
  
   Öncelikle ne Ordu'da nede Vali Konağının hemen dibindeki bir alanda görmeyi kimsenin istemeyeceği çöplerin gazetemiz tarafından haber yapılmasının ardından valilik yetkilileri konuyla ilgilenerek çöplerin temizlettirildiğine dair gazetemize yazılı bir açıklamada bulunuldu.
 
  İşte Ordu Valisi Kaban'ın haberimizle ilgili açıklaması;

WWW.ORDUKENTGAZETESİ.COM

(Haber Sitesi Genel Yayın Yönetmenliği)        ORDU 

     Sanal gazete ve radyoculuk yapmakta olduğunuz sitenizde, 12 Temmuz 2008 tarihinde, “Bu çöpleri biri temizlemeyecek mi?” başlığıyla yayınlanan haberiniz incelenmiştir. 

     Haberde bahse konu olan Vali Konağının etrafındaki küçük ağaçların dibindeki çöpler, Ordu Belediyesi temizlik görevlilerine aldırılarak olumsuz görüntü giderilmiştir.  

     Bilgilerinize sunar, çevreye ve doğaya gösterdiğiniz duyarlılığa teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim. 

                                                                                  Ali KABAN

                                                                                        Vali   


 

  12 Temmuz 2008 Cumartesi günü sitemizde "Bu çöpleri biri temizlemeyecek mi?" başlığıyla yer verdiğimiz haber;
 
Bu çöpleri biri temizlemeyecek mi?
 
Vali Konağının önüne dizilen küçük ağaçların dibindeki çöp birikintileri bu kadar da olmaz dedirtecek cinsten.

             
Ordu'da sahil mevkiinde bulunan hem vali konağının önü olması hem de insanların yürüyüş alanı üzerinde bulunması açısından göz önünde olan kaldırım kenarındaki sıralı ağaçcıkların dibinde biriken çöplerden vatandaştan çöp vergisini alanların haberi yok mu acaba?

      
Kaldırım üzerinde yürürken bariz bir şekilde görünen ve oldukça fazla olması nedeniyle uzun bir süredir temizlenmediği anlaşılan çöplerin az ötesinde çevre düzenlemesi yapılmış vali konağının bahçesi görünürken, konağın hemen önündeki kaldırım kenarında bu manzarayla karşılaşmak şaşkınlık yaratıyor. 

             
Düzenli olarak bölgelere ayrılarak temizlenen Ordu sokaklarında gözden kaçmayacak yerlerin başında gelen bu alan neden bunca zamandır çöp yığınlarıyla duruyor acaba?      

Gözden mi kaçtı ki, gözden kaçması da aynı zamanda ihmal olduğunu gösterir ve yahut kaldırmın kenarında ağaçların altında olduğu için oraya atılan çöplerin zamanla kendiliğinden doğa da yok olması mı bekleniyor?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum