Bitki koruma ürünleri bayisi olmak istermisiniz?

Bitki koruma ürünleri bayisi olmak istermisiniz?

Bitki koruma ürünleri bayilik veya toptancılık izin belgesi talebinde bulunacak kişiler için Tarım İl Müdürlüğü'nden açıklama yapıldı.

Bitki koruma ürünleri bayilik veya toptancılık izin belgesi talebinde bulunacak kişiler için Tarım İl Müdürlüğü'nden açıklama yapıldı.

Açıklamada: Bitki koruma ürünlerinin, toptan ve perakende olarak satışında kimlerin yetkili olduğu, bayi ve toptancıların sorumlulukları, depolanması ve satışlarının kontrolü ile ilgili usul ve esaslar 11.10.2007 tarih ve 26670 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Depolanması Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre düzenlenmektedir. 

  Yönetmeliğin 6 maddesinde bayi veya toptancı izin belgesi verilecek kişilerde aranan şartlar belirtilmiş olup buna göre; bitki koruma ürünleri bayiliği alabilmek için;
- Türk vatandaşı olmak,
- Ziraat Mühendisi olmak,
- Kamu kurum ve kuruluşlarında veya özel kuruluşlarda zirai mücadele hizmetlerinde en az üç yıl çalışmış:
-Ziraat teknisyeni veya
-Meslek yüksekokullarından bitki sağlığı ile ilgili dersi alarak mezun olmuş tekniker olmak,
- Bakanlıkça veya Milli Eğitim Bakanlığınca veya Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca yılda bir kez yapılacak olan sınavda 100 tam puan üzerinden 80 ve üzeri puan alması gerekmektedir.
Yönetmelikte bahsi geçen sınavla ilgili olarak, sınavın Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 04 Ekim 2008 tarihinde Ankara" da yapılması kararlaştırılmıştır.
Bitki koruma ürünleri bayilik veya toptancılık izin belgesi talebinde bulunacak kişilerin, müracaatlarını 20 Ağustos 2008 tarihine kadar belgeleriyle birlikte İl Tarım Müdürlüğümüze yapmaları gerekmektedir denildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.