Belediye 800 litre atık yağ topladı

Belediye 800 litre atık yağ topladı

Ordu Belediyesi Çevre ve Temizlik İşleri Müdürlü ğü'nce ‘Kullanılmış Hayvansal ve Bitkisel Yağların İş Yerlerinden Toplanması Projesi’ kapsamında bir ay içerisinde yaklaşık 800 litre atık yağ toplandı.

Ordu Belediyesi Çevre ve Temizlik İşleri Müdürlüğü'nce "Kullanılmış Hayvansal ve Bitkisel Yağların İş Yerlerinden Toplanması Projesi" kapsamında bir ay içerisinde yaklaşık 800 litre atık yağ toplandı.

   Ordu Belediyesi tarafından Ezici Biodizel şirketine yaptırılan Kullanılmış Hayvansal ve Bitkisel Yağların İş Yerlerinden Toplanması Projesi"nde amacın, atık yağların geri dönüşümünü sağlamak, çevreye ve doğaya olan zararlarını önlemek olduğunu bildirildi.

  Ayrıca bitkisel ve hayvansal yağ atıklarının kanalizasyonlara da büyük zararlar vermesinden dolayı projenin büyük önem taşıdığını belirtildi.

  Proje kapsamında oluşturulan gezici ekipler yağ atıklarının toplanması için iş yerlerine bidonlar bırakıyor. Lisanslı araçlarda toplanan atık yağlar, toplayıcı firmanın Kocaeli'ndeki biyodizel fabrikalarına götürülüyor. Toplanan atık yağlar son olarak burada biyodizel yakıtlara dönüştürülüyor.

Proje kapsamında Ordu Belediyesi tarafından denetimler de hızla sürdürülüyor. 2005 yılında Resmi Gazete'de yayınlanan 'Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği'ne göre yapılan denetimlerde iş yeri sahipleri yönetmeliğe uymayan konularda uyarılıyor.

   

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.