"Baykal'a başbakanlık verseniz kaçar"

"Baykal'a başbakanlık verseniz kaçar"

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Şanlıurfa'da katıldığı tarım kurultayında bir vatandaş tarafından pankartla protesto etmesini değerlendirdi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Şanlıurfa'da katıldığı tarım kurultayında bir vatandaş tarafından pankartla protesto etmesini değerlendirdi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Şanlıurfa'da katıldığı tarım kurultayında bir vatandaşın açtığı "Türkiye'de Başbakan olacak bir kişi var, o da şimdiki Başbakan" yazılı pankartla ilgili, "Baykal zaten başbakan olmak istemiyor ki Baykal'a bugün başbakanlığı verseniz bırakır kaçar gider" dedi.


Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Dünya Çevre Günü nedeniyle Cevahir Alışveriş Merkezi'ndeki restoranlarda denetlemeler yaptı. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sarıgül, Şanlıurfa'ya giden Deniz Baykal'ın tarım kurultayında yaptığı konuşma sırasında, bir vatandaşın açtığı "Türkiye'de başbakan olacak bir kişi var o da zaten Başbakan" yazılı pankartla ilgili yorumda bulundu.

Pankartta yazılanların o vatandaşın değerlendirilmesi olduğunu belirten Sarıgül, "Baykal'a bugün başbakanlığı verseniz bırakır kaçar gider. Çünkü sorumluluk almak istemiyor.

Baykal sadece koltuğuna oturup günü gün etmek istiyor. İş Bankası'nın yönetim kurulu üyeliklerini kullanıyor. Baykal'ın başbakan olmak gibi bir derdi zaten yok. Sayın Baykal'ın bir heyecanı yok, heyecanı kalmamış" dedi.


Vatandaşların demokratik tepkilerini dile getirdiğini söyleyen Sarıgül, Baykal'ın bugüne kadar Güneydoğu'ya gitmediğini ve Güneydoğu ile ilgili hiç bir açılımda bulunmadığını söyleyerek, "Sayın Baykal enerji bakanlığı yaptığı dönemde, maliye bakanlığı yaptığı dönemde Allah rızası için Güneydoğu'ya bir tane çivi çakmış mı?

Onun için yurttaşlarımızın takdiridir. Ama bir kez daha söylüyorum. Sayın Baykal insanlara sadece Antep karası çalar. Sayın Baykal sadece insanları eleştirir, laf üretir hiç bir icraat yapmaz" ifadelerini kullandı.


Baykal'ın sosyal demokrasinin önündeki en büyük engel olduğunu belirten Sarıgül, "Sayın Baykal CHP'yi Haktan da koparmıştır halktan da koparmıştır. Sayın Baykal'ın Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak gibi bir niyeti yok. Sayın Baykal sadece koltuğunu korusun o buna yetiyor" şeklinde konuştu.


CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın hacca gitmek isteyen bir kişiye yaptığı konuşma sırasında Hz. Muhammed ile ilgili sarf ettiği sözler konusunda da açıklama yapan Sarıgül, "Önder Sav Peygamber Efendimiz ile ilgili sarfetmiş olduğu o talihsiz sözleri bastırmak için aceleden heyecana kapıldı. Ufacık bir olayı alabildiğine büyüttü ve başka noktalara getirdi. Özellikle Önder Sav, Peygamber Efendimiz'le ilgili söylediği sözlerle ilgili kamuoyundan özür dilemelidir. Bu lafı bastıramaz, inanç dünyamızı kırmıştır" dedi.


Sav'ın bütün inananları üzdüğünü dile getiren Sarıgül, konuşmanın İslam dünyasını sıkıntıya soktuğunu söyledi. Önder Sav'ın, İslam dünyasından öncelikle özür dilemesi gerektiğini vurgulayan Sarıgül, Peygamber Efendimiz'le ilgili söylediği sözlerin kendisini de beni de milyonlarca inananı da kırdığını belirtti.


Sav'ın telekulak iddialarını da değinen Sarıgül, Sav'ın acele ve yanlış davrandığını söyledi. Gazetecinin görevini yerine getirdiğini belirten Sarıgül, "Aceleyle hemen soruşturma önergesi istemiştir. Çünkü telaşla, heyecanla öbür olayı bastırmak için böyle şey yapmıştır. Allah herşeyi görüyor ve biliyor. İnançsız bir adam boş bir tenekeye benzer. Allah bizi inançlarımızdan geri koymasın. Önder Sav'ı kim dinleyecek? Önder Sav'ı dinlemeye gerek yok ki. Önder Sav'ın dinlenecek neyi kalmış ki? Ama orada başka bir şey var. Orada bir devletin valisinin bir siyasi partinin genel merkezinde bulunması mantığını doğru bulmuyorum. Valiler devletin valileridir. Valiler siyasi partilerin valileri olamaz" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.