“AKP yüzde 60 oy alacak”

“AKP yüzde 60 oy alacak”

AK Parti Mersin Milletvekili Prof.Dr. Zafer Üskül, "AK Parti kapanmayacak yerel seçimlerden de yüzde 60 güçlenerek çıkacak.

AKP Mersin Milletvekili Prof.Dr. Zafer Üskül, "AKP kapanmayacak yerel seçimlerden de yüzde 60 güçlenerek çıkacak. Tüm umutlarını AKP'nin kapatılmasına bağlayıp yerel seçimlerde yerel yönetimleri alacaklarını umut eden muhalefet partileri de avucunun içini yalayacak" dedi.

Üskül, 22 Temmuz seçimlerinden yüzde 47 oy alarak güçlü bir şekilde çıktıklarını, yerel seçimlerden ise Türkiye genelinden yüzde 60'a yaklaşan bir oyla yerel seçimleri de alacaklarını ve son derece büyük bir başarı elde edeceklerini ifade etti.

AKP hakkında kapatma davasının açılmasının ardından basının AKP'nin moralinin yıkıldığını yazmaya başladığını söyleyen Üskül, "Her parti hakkında kapatma davası açılabilir. Her dava aleyhte mi sonuçlanıyor. Türkiye'de savcılar dava açar 'mahkeme karar versin' der.

Biz savcıların açtıkları davaların sonucuna istatistiksel olarak açık ve net olarak görüyoruz. Anayasa Mahkemesi hukuki incelemekle karşı karşıya başka bir şey yapamaz.

Üyelerin kendi kişisel düşünceleri ne olursa olsun, önlerine gelen dosyayı inceleyip tartıp biçip bir karar vermek durumundalar. Ben bunun böyle olacağını düşünüyorum. İçlerinde kararlı olanlar olabilir. Çoğunluğun düşüncesinin haktan ve demokrasiden yana olacağını düşünüyorum ve AKP kapatılmayacak" diye konuştu.

AK Partili belediye başkanlarını birer kahraman

AKP' li belediye başkanlarını birer kahraman ve sorumluluklarının bilincinde olan başkanlar olarak değerlendirdiklerini belirten Üskül, "Arkalarında mali ve siyasal yönden güçlü bir iktidar olmasına rağmen, muhalefet parti belediye başkanlarından ayrı bir muamele ve ayrıcalık görmüyorlar.

Son derece zor koşullar içinde çalışıyorlar. Açık söylemek gerekirse milletvekillerinin bile sizlere çok fazla bir desteği yok. Çalışıyor didiniyorsunuz bir işi ortaya çıkartıyorsunuz biraz eksiklik kalıyor ihtiyaç olanı dahi sağlayamıyorsunuz. Bu konu vekiller içinde sıkıntı verici bir durum. Keşke elimizden gelse de sizlerin eksikliklerini daha kolay tamamlayabilsek" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.