Aceleye gerek yok OR-Gİ yapılacak!

Aceleye gerek yok OR-Gİ yapılacak!

OR-Gİ havaalanına dair herkes hafızasını yokladığında, hatrı sayılır büyüklerimizin özünde OR-Gİ havaalanı ile ilgili çalışmaların sürdüğüne dair ...


OR-Gİ havaalanına dair herkes hafızasını yokladığında, hatrı sayılır büyüklerimizin özünde OR-Gİ havaalanı ile ilgili çalışmaların sürdüğüne dair sütunlarca açıklamaları geliyor aklımıza. Sağ olsunlar Ankara'daki vekillerimiz OR-Gİ ile ilgili çalışmaların devam ettiğini temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorlar ki OR-Gİ gündemde kalsın, bizde vekillerimizin OR-Gİ ile ilgilendiklerini düşünelim….

  Çalışmalar devam ediyor peki ya ne zaman mı yapılacak OR-Gİ aceleye gerek yok çalışmalar sürüyor …

Unuversite 50 ile kuruldu ORDU yada kuruldu.

Hava alani Cemisgezek`e kurulunca Ordu`ya da kurulacak.

Ama az acele etmeyin  yahu...

  İşte AKP Ordu Milletvekili Enver Yılmaz"ın “OR-Gİ havaalanı çalışmaları son hız devam ediyor” açıklamalar dizisine eklediği son açıklaması;

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ordu Milletvekili Enver Yılmaz, OR-Gİ Havaalanı ile ilgili çalışmaların sürdüğünü belirtti.
Ordu'nun fiziki coğrafyasının engebeli olması ve düz alan sıkıntısı nedeniyle havaalanı konusunun yıllar içinde sürüncemede bırakıldığını, ancak Ordu'nun bu yatırıma ihtiyaç duyduğunu belirten Enver Yılmaz, "Havaalanını bölgeye kazandırmakta kararlıyız" dedi.


Tek sıkıntının yatırımın yüksek maliyeti olduğuna dikkat çeken Yılmaz, "Havaalanı yatırımı denize dolgu ile yapılacak. Denizi doldurarak zeminini havaalanı standartlarına getirme çalışması hakikaten yüksek bir maliyet istiyor.

  Denize doldurarak yapılacak havaalanının maliyeti, başka bir ilde yapılan havaalanının maliyetinin nerdeyse 3 katı. Ancak Ordu ve Giresun milletvekilleri olarak yaptığımız çalışma ve görüşmeler sonunda bu yatırımı zamana yayarak gerçekleştirme, yani her yıl bir aşamasını bitirerek yapma konusunda bir irade oluştu. Dolayısıyla bu yatırımı bölgeye kazandırmakta kararlıyız" dedi.

Enver Yılmaz, 1992 yılında Kültür Merkezi alanı olarak tescillenen Huzurevi yanındaki araziye bu yatırımın kazandırılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın karar verdiğini ancak proje tadilatı gerçekleştirilmesi gerektiğini kaydetti. 1992 yılında hazırlanan projenin gelişen inşaat teknikleri ve malzemeleri açısından bakıldığında kısır kaldığını vurgulayan Yılmaz, "Yapılacak olan Kültür Merkezi'nin hem değerli bir arazi üzerinde bulunması, hem deniz kenarında olması ve yıllar içerisinde gelişen inşaat teknikleri göz önünde tutularak projesinin yenilenmesi görüşü hakim oldu.

  Yeni bir projeyi hazırladıktan sonra hemen ihale sürecine gireceğiz. Ödenek konusunda bir sıkıntı bulunmuyor" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum