Foto Galeri
Site ��i Arama
�ok Okunanlar
Link Bankas�
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
6,1779
EURO
6,7870
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakan GAZİOĞLU
İSRAİL YENİLDİ…
19 Ocak 2009 Pazartesi 19:10
İşgalciler her zaman kaybeder…Uzun yılları alsa da böyle oldu,işgalciler kaybetti.Beylik bir slogan değil bu.Ülkesini hainlerin yönetmediği bir halk asla diz çöktürülemez.Tarih yazmıştır,biz not düşelim bunu.
Dün gece saatlerinde İsrail ateşkes ilan etti.Bugün Hamas bir haftalık ateş kestiğini açıkladı.
İsrail'in haması yok etmek için girdiğini iddia ettiği Filistin topraklarında bu ani ateşkesle ilerleyişini kesmesinin ardında sonuç alamadığı ve bu yöntemle alamayacağı gerçeği vardır.
İsrail ne haması yok edebilmiş nede direnişte en küçük bir gerileme olmuştur.Filistin halkı çelik gibidir ve İsrail hem hedeflerini tutturamamış hem de dünya ölçeğinde artan tepkinin altında ezilmiştir.Açıkçası İsrail yenilmiş, işgalin selameti açısından hem daha dolayımlı hem de daha sinsi bir yöntem tercih etmiştir.

Yönteme geçmeden İsrail'in yaptığı bu soykırımın ne anlama geldiğini anlamak lazım.Aslında İsrail bütün batı dünyasının desteğiyle Filistin'e girmiş ve emperyalist koalisyonun rahatlığıyla saldırmıştır.
Zaten işgalin hemen ardından ABD ve AB'den gelen açıklamalar saldırının İsrail'in kendi güvenliği açısından doğru olduğu yönündeydi.

İsrail'in güvenliği ne demek ?

Bölge ülkelerinin güvenliğini tehdit eden,bölgede ABD politikalarının taşıyıcısı terörist İsrail'in güvenliği!
Açık ki kast edilen ABD politikalarının güvenliğidir.2008'de işgal bölgelerinde çıkmaza giren ABD 2009'da İsrail ile Dünya halklarına meydan okumuştur.Burada bombalanan sadece Filistin halkı değildir aynı zamanda insanlıktır.Direnen insanlık.
ABD, amerikan karşıtlarına savaş açmıştır.Hamas işin bahanesidir yada kenar süsü.Mesele emperyalizmle insanlık arasındadır.İsrail ilk turu kaybetmiştir.
Şimdi ise yeni bir oyun kuruluyor, emperyalizm geniş alanda tam saha pres için yayılıyor.Ateşkesin ardından bölgeye barış gücü gönderilmesi isteniyor.Diplomatik adımlarla işbirlikçi el fetih yöneticilerinin devreye sokulduğu ve AKP'li Türkiye,Mısır gibi ABD taşeronu ülkelerin bu diplomatik işgal sürecine katılacağı bir tür abluka deneniyor.
"Tayip Radyo Televizyonunun" kahpece bir bayağılıkla haberleştirdiği "Filistin halkı Türk askerini istiyor" yalanı aslında başından beri ABD-israil- AKP ilişkisini ortaya koyuyor.Açıkçası ABD diğer işgal bölgelerinde olduğu gibi Türkiye'yi bu suça ortak etmeye çalışıyor.Tayyip Erdoğan daha şimdiden askerin gitmesi gerektiğini dillendirmeye başladı bile.
Televizyonların Filistin'de ki işgal için Lübnan benzetmesi yapması savaşın seyri doğrultusunda doğrudur.İsrail Lübnan'da Hizbullah karşısında tıkandığında yine aynı oyunu kurmuş ve Türk askeri Lübnan'a gönderilmişti.Türk askerinin Lübnan'da yaptığı ise Hizbullahı silahsızlandırmak olmuş buda direnişin zayıflamasına sebep olmuştur.

Türkiye günlerdir Filistin için ayağa kalmış durumda lakin AKP Filistin'in mezarını kazmak için elinden geleni ardına koymuyor.Herhalde Filistinli kardeşlerimizin bu iğrenç tabloya bakarak içlerinden bizi tükürükle boğmayı geçirmeleri işten bile değildir.
Bunun yanı sıra Filistin için diye yapılan şeriat propagandalarını saymazsak genel olarak Türkiye toplumu Filistinli kardeşlerine desteklerini sunabilmiştir.Hele Türkiye komünist partisi'nin günlerdir İsrail büyük elçiliği ve konsolosluğu önünde tuttuğu 24 saatlik "insanlık nöbetleri" bu ülkenin alnının akı olmuştur.Lakin yetmez, bu şekilde yetmeyecek.Halkımızın biran önce bu kirli pazarlık masalarını dağıtması gerekmektedir.AKP ve sermaye sınıfı bir an önce def edilmelidir.Ülkemize ve insanlığa huzur, ancak ve ancak sosyalizmin ayak seslerinden ürken emperyalizme karşı sosyalizm mücadelesinin yükseltilmesiyle gelecektir.
Türkiye buna yazgılıdır.Şimdi ise bu ülkeden emperyalizmi kovmanın zamanıdır.Filistin'le ancak böyle dayanışılır.Filistin'de, biz de,dünya da ancak böyle kurtulur.
İsrail sırasını savdı,sıra işgalcilere kaybettirecek olanlardadır…
Uğur Mumcu
Güngör Türkeli
Kalpaksız kuvayı milliyetçi: Uğur Mumcu www.antalyabugun.com/?page=makale&MID=4055 elinize sağlık tebrik ve teşekkür ederiz selamlar
23 Şubat 2013 Cumartesi 03:33
diyarbakır
agit
kardeşim emeğine aklına sağlık. selamlar..
04 Şubat 2009 Çarşamba 12:58
ilaç prospektüsü
...
hakanın yazılarını sürekli takip ediyorum bu yazıda her zamanki gibi çok başarılı asagıdaki arkadaşa katılmıyor gayet anlaşılır bir yazı ne osmanlıca nede başka bir kullanılmış arkadaş başka bir yazı okudu heralde..
31 Ocak 2009 Cumartesi 11:10
ilaç prospektüsü
baki hatunoğlu
sayın Gazioğlu,yazılarınızdan bir şey anlamadım,aynı arapça dua gibi,sözlerinizi tercüme etmek için sözlüğe bakmak gerek,dilimizde yazarsanız sevinirim.Solcumusunuz,sağcımısınız,koministmi,sosyalistmi,islamcımı,ulusalcımı,Atatürk'çümü? Hangisi? kendinizi halktan soyutlamış,cümlelerini Osmanlıca gibi kuran sosyalist söylevcisi gibi yazıyorsunuz.Ben sosyalistim ama enternasyonalizme inanmıyorum, hadi yazını halkın anlayacağı gibi yaz ne dediğini anlayabilelim. Saygılar...
27 Ocak 2009 Salı 22:21
selam
yaşar yiğit
internette gezinirken yazılarını gördüm mutlu oldum yolun açık olsun herkese selamlar.
26 Ocak 2009 Pazartesi 17:04
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
�ZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
R�portaj
Haftan�n Haberi