Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
15.9281
EURO
17.0181
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ordu Büyükşehir belediyesi 19 Ekim muhtarlar günü nedeniyle bir kutlama
Ordu Büyükşehir belediyesi 19 Ekim muhtarlar günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı
17 Ekim 2021 Pazar 19:53

Ordu Büyükşehir belediyesi 19 Ekim muhtarlar günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı

24465

BAŞKAN GÜLER’İN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI 

 
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “19 ilçemizde 772 mahallemizde sorunların ve ihtiyaçların tespit edilmesinde en önemli referans noktamız, uç beyleri olarak gördüğümüz değerli muhtarlarımızdır” dedi. 
 
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 19 Ekim’de kutlanan ‘Muhtarlar Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Güler, mesajında; muhtarlık müessesinin yerel demokrasinin en eski örneği olduğuna vurgu yaptı. 
“Düşünen, Üreten, Yarışan Ordu” için durmaksızın çalıştıklarını ve bu çalışmaları muhtarlar başta olmak üzere tüm kesimlerle istişare içerisinde yürüttüklerini belirten Başkan Güler, mesajında şu ifadeler yer verdi:
 
“Ülkemizde ilk muhtarlık müessesesinin kurulduğu gün olan 19 Ekim 1829’un yıl dönümü, 2015 yılından itibaren ‘Muhtarlar Günü’ olarak ilan edilmiştir.
Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlarımız, milletimizin eli, gözü ve kulağı konumundadır.
 
Muhtarlarımız demokratik kültürümüzün gelişimi noktasında birer mihenk taşı konumundadırlar.
Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. 
 
19 ilçemizde 772 mahallemizde sorunların ve ihtiyaçların tespit edilmesinde en önemli referans noktamız, uç beyleri olarak gördüğümüz değerli muhtarlarımızdır. 
 
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlarımızla ilgili hassasiyeti, idareciler olarak hepimize örnek teşkil etmektedir.
 
Bizlerde “Düşünen, Üreten, Yarışına Ordu” için durmaksızın çalışırken en yakın mesai arkadaşlarımız olan muhtarlarımızla her fırsatta bir araya gelerek şehrimize katkı sağlamak için istişarelerde bulunmaya devam ediyoruz. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle gerek milleti gerekse devleti temsil eden Ordulu muhtarlarımız başta olmak üzere tüm muhtarlarımızın ′19 Ekim Muhtarlar Günü′nü en kalbi duygularımla kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum. Ayrıca görevi başında hayatını kaybeden bütün muhtarlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum."
ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi