Hamarat: Siyaset Bir Sanattır.

Hamarat: Siyaset Bir Sanattır.

Ünyeli Hattat Mustafa Rakım Efendi Kültür Sanat Salonu’nda düzenlenen Beyoğlu Sohbetleri’nin 2011-2012 sezonu açılış konuğu TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat oldu. Katılımcılar

 

 

Siyaset Bir Sanattır.

DSCF5376.JPG

 Ünyeli Hattat Mustafa Rakım Efendi Kültür Sanat Salonu’nda düzenlenen Beyoğlu Sohbetleri’nin 2011-2012 sezonu açılış konuğu TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat oldu. Katılımcılar Hattat Mustafa Rakım Efendi Kültür Sanat Salonu’na sığmadı. Yoğun ilginin olduğu programın ikram sahibi Dernek Başkanı Av. Ahmet Yılmaz’dı.

Doğru bir istikamet vererek bu programları başlatan, derneği kuran başta Ordu Milletvekilimiz İçişleri Bakanımız İdris Naim Şahin Bey’e ve bütün kurucu ağabeylerimize teşekkür ediyoruz, diyerek açılış konuşmasına başlayan Yılmaz şöyle devam etti: “ Bizler ağabeylerimizin başlattığı bu güzel çalışmaların üzerine bir şeyler koyarak devam ettirmeye çalışıyoruz. Yeni şeyler koyamasak bile en azından mevcudu korumaya çalışıyoruz. Bu manada bizlere destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Davetimize icabet ederek bizleri şereflendiren Ordu Milletvekilimiz Mustafa Hamarat Bey’e teşekkür ediyorum.” Dedi.

DSCF5377.JPG

Daha sonra söz alan Mustafa Hamarat, 12 Haziran seçimleriyle birlikte TBMM’deki görevinin devam ettiğini belirttiği konuşmasında siyasetin bir sanat olduğunu söyledi. Hamarat şöyle devam etti: “ Her ne kadar siyaset bir bilim olsa da halkın arasına inince bir sanattır. Herkesin bir tarzı bir üslubu vardır. Bizler doğru bir tarzla siyaset yapmaya çalışıyoruz. Niyetimiz halis. Niyetiniz bozuk olursa yaptığınız işten doğru bir sonuç alamazsınız.” Dedi. Kendisini siyasete Ayhan Doğan’ın ittiğini söyleyen Hamarat daha sonra dernek çalışmalarının önemine değindi. 

DSCF5379.JPG

Hamarat: “ Dernekler tanışma ve buluşma yerleridir. Dernekçilik ortak bir amaç için ortak bir paydada yapılır. Bizim yaptığımız dernekçiliğin ortak paydası hemşericiliktir. Dernek çalışmalarının iki düşmanı vardır. Biri bu çalışmaları hiç önemsememektir. Dernek kuruldu da ne oldu? Toplanıp toplanıp duruyorlar da ne işe yarıyor? gibi olumsuz tavırlar. Diğeri de abartmaktır. Türkiye’de olan biten her şey bizden sorulsun diye beklerler bu tipler. Bu da abartılı bir yaklaşımdır. Her ikisi de dernekçiliğin düşmanıdır. Her iki anlayıştan da uzak durmalıyız.”

DSCF5388.JPG

 Dedi.   

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum