Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
18.829
EURO
20.2088
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Duman Grubunu rahat bırakın
AKP/Saadet Partisi ittifakı Duman grubuna karşı bir kampanya başlattı. Bu kampanyanın amacı, kesinlikle demokratik bir hakkın kullanılması değil, toplumun sindirilmesi projesinin yeni bir boyutta
14 Mayıs 2009 Perşembe 12:18

İnternette DUMAN grubuna yapılan Gerici şertiatçı öğeli sldırılara internenete cevap verenlerden biride A.Rıza Özkan.... Özkan'ın Yazısını aynen yayınlıyoruz....

Sevgili Arkadaşlar,


AKP/Saadet Partisi ittifakı Duman grubuna karşı ahlaksız bir kampanya başlattı. Bu kampanyanın amacı, kesinlikle demokratik bir hakkın kullanılması değil, toplumun sindirilmesi projesinin yeni bir boyutta sürdürülmesidir.

Duman grubunun müzik tarzından hoşlanmayabiliriz. Ancak, bu müzik grubunun hedef tahtasına yerleştirilmesinin biricik nedeni, grubun dinci bezirganlara karşı bir müzik eseri meydana getirmeleri ve bunu yüreklice yeni albümlerinde seslendirmeleridir.

Bu nedenle Duman grubuna sahip çıkmak, dinci bezirganlığa karşı çıkmayı saptırarak, grubun İslam'a hakaret ettiği şeklinde yalan ve iftira üzerinden kendi iktidar savaşlarını sürdürmeye çalışanları teşhir etmek son derece önemlidir.

İhlas suresini ve Türkçe'sini aşağıda veriyorum. Daha aşağıda ise, grubun yaptığı müzik eserinin sözlerini bulacaksınız.

İhlas Suresi

Açıklama:

İhlâs, samimi olmak, dine içtenlikle bağlanmak, esaslarını sırf Allah rızası için uygulamak anlamınadır. Mekke'de inmiştir, 4 (dört) âyettir. İslâm'ın tevhid akîdesinin en özlü ve anlamlı ifadesidir.

Okunuşu:

Bismillahirrahmanirrahim.

Kul hüvallâhü ehad. Allâhüssamed. Lem yelid ve lem yûled. Ve lem yekün lehû küfüven ehad.

Anlamı:

Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adı ile.

De ki; O Allah bir tektir. Allah eksiksiz, sameddir (Bütün varlıklar O'na muhtaç, fakat O, hiç bir şeye muhtaç değildi. Doğurmadı ve doğurulmadı. O 'na bir denk de olmadı.


Şimdi de, Duman grubunun tartışmaya konu olan şarkısının sözleri:

REZİL

Ortada bir yanlış var
Yanlışı yapan yanar
Arkasında sandık var
Değmesin akıncılar

Geri kaç geri kaç, oğlancık
Senin de başın yanar
Ortada bir yanlış var
Memleket uyurgezer

Aldırma geldik oyuna
Kandır beni, kandırsana
Rezil kandırsana

Ortada bir dergah var
Devrilir başın yarar
Arkasında tezgah var
Lem yelid ve löp yutar

Geri kaç geri kaç, oğlancık
Senin de başın yanar
Ortada bir dergah var
Memleket uyurgezer

Aldırma geldik oyuna
Kandır beni, kandırsana
Rezil kandırsana

Ortada bir gerçek var
Gerçeği gören de var
Arkasında mercek var
Ve muhtelif sakıncalar

Geri kaç geri kaç, oğlancık
Senin de başın yanar
Ortada bir gerçek var
Memleket uyurgezer

Aldırma geldik oyuna
Kandır beni, kandırsana
Rezil kandırsana


Görüldüğü gibi, grubun yaptığı müzik eserinin tek hedefi İslam'ı istismar ederek, toplumu kandıranlardır. Yani, Allah'ı Allah ile kandıranlardır.

Bu ve buna benzer yüzlerce müzik eseri zaten halk müziğimizde vardır. Dini siyasete ve ekonomik emellerine alet edenleri Türk toplumu her zaman yargılamıştır.

Bugün din üzerinden halkı kandırarak kendilerine iktidar ve zenginlik yaratanlar da Türk halkından hak ettikleri cevabı alacaklardır.

UNUTMAYIN, DUMAN GRUBUNU SAVUNMAK, ŞARIN KAYBEDECEĞİMİZ SÖZ HAKKINI SAVUNMAKTIR!

DUMANIDA SATACAKLAR
FATMA TAYLAN
BU HÜÜKÜMET DUMANI Bİ TORBAYA DOLDURABİLSE ONUDA ABD YE SATAR
24 Nisan 2010 Cumartesi 17:10
TEPKİ
ATİNÇ KOTAN
AÇIKCASI NE DİNLERİM NE DE SEVERİM ANCAK TEPKİLERİNİ DE ANLIYORUM ANCAK ORADA KUR'AN DAN DEĞİL DE BAŞKA BİR KELİME KULLANILMIŞ BİLE OLSA İDİ İNANIN VERİLMEK İSTENEN MESAJ ALINIRDI.BEN BİZZAT BUNUN İÇİN KINIYORUM
21 Nisan 2010 Çarşamba 12:04
duman grubu
tuğba aksoy
böyle bir rezalete nasıl izin veriliyo anlamıyoruz.vee işin en tuhaf tarafı kültür bakanlığının bu kaseti onaylaması bizi çok etkiledi,
09 Temmuz 2009 Perşembe 11:41
alll sanaaa bir yeni konu daha
halil
din futbol siyasety denince bizler bu konuda türk halkı olarak çok uzmanız; profesyonelleşmisizir. laaa sen duman ne hakla benim dinime saldırırsın... biz uzmanlar olarak din savunucuları olarak seni aramızda görmek istemiyoruzzzzzz. asalım keselim.... biz bunlara alışığız... biri bir laf atsada linç etsek.... oyyyy tabiii yaaa sistem bizi öle bi yaptıki patlamaya hazır bombayız. La duman sana patlamayalım canımızı sıkma. :SSS
16 Haziran 2009 Salı 19:00
duman
Gözde
bana göre dumanın seslendirdiği ve yorumladığı her şarkı farklılık uyandırıyor artık inasanlar bu farklılığa alışmalı nasıl bizler bazı farklılıklara alışıorsak ve her tür şarkı türkiyede seslendiriliorsa ben ve benim gibi insanlar buna saygı duyup alışmaya çalışıorsa bende şimdi duman a karşı saygı bekliorum çünki ben dumanı çook seviorum ve bi çok sanatçı bi çok şarkıda buna benzer cümleler kullanıor neden bi başkası deil de duman bu kadar çekilemio bence dumanın ayrıcalığı gözlerinizin önün de işte tüm guruplardan fark ı
14 Haziran 2009 Pazar 19:58
ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi