Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
15.9243
EURO
17.0255
IMKB
0.00
Hava Durumu
Seçim Kazanı:Seyit Torun ve "Gürcüler”…
29 Mart seçimlerine kadar daha köprülerin altından çok su akacağa benzer. Bizde akan suyun üstündeki ve altındaki çeri çöpü sizlere aktaracağız...
10 Mart 2009 Salı 19:06

29 Mart seçimlerine kadar daha köprülerin altından çok su akacağa benzer. Bizde akan suyun üstündeki ve altındaki çeri çöpü sizlere aktaracağız. Bu arada sürçü lisanımız olursa affola. Ne de olsa politika sahnesindeyiz...

10 Mart Salı

Seyit Torun ve "Gürcüler”…
Seçimlere çeyrek kala kulislerde de farklı ve renkli söylemler dolaşmaya başladı.
Geçtiğimiz seçimlerde şimdiki başkan Seyit Torun"a en büyük destek “gürcüler” den gelmişti.
Hatta bu desteğin birazda müsebbibi AK Parti Milletvekili Enver Yılmaz idi. Hala hafızalarımızdan silinmiyor Enver Yılmaz"a isnat edilen söz: “2,5 gürcü”…
Geçen seçim o “2,5 Gürcü” belediye seçimlerinde full Seyit Torun"a oy vermişti, iddialara göre...
Bugünlerde siyaset dedikodu kazanında, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun'un “ 2,5 Gürcü" demese bile, 1 tane Gürcüyü bile listesine almadığı söyleniliyor.
Biz dedikoduların yalancısıyız. Seyit Torun için bu etnik kökendeki arkadaşlarımızın “besle kargayı oysun gözünü” diye bir söylemleri kamuoyunda dolaşmaya başladı bile.

   Tencere dibin kara Pervin Hanım  Hayrola....

Demokratik Sol Partinin Ordu Merkez İlçe Başkanı Pervin Özcan, Seyit Başkan'dan sonra en parlak medyatik başkan olmaya aday gözüküyor.

  Pervin Hanım geçtiğimiz günlerde "Organize Sanayii'de iş yerleri boşalmış herpsi, dert küpü olmuş günde bir ekmek parası bile kazanamayan esnaf vergisini nasıl ödeyecek, alınterinin karşılığını alamadığı için piyasa zor dusuma düşmüş, yeterli sıcak para girmemiştir. Ordu halkı bu hükümete gerekli dersi 29 Mart'ta verecektir" diye söylenirken, Ordu'nun en büyük problemlerinden birinin de işsizlik olduğunu vurgulamış.

Ak Parti'nin Orduluları düşünmediğini söyleyen Pervin Özcan Hanımefendi, DSP'li Seyit Torun'un sanki Ordu'da adam ve ajans kıtlığı varmış gibi başka kentten ithal adam ve ajans getirmesini hangi gerekçelere sığdırıyor acaba.

 Pervin Hanım'a sormak lazım dedikodulara göre 450 milyar liraya tutulan ajansa verilen bu para Ordululara verilse de para Ordu'da kalsa kötü mü olurdu... Hem paramız da Ordu ekonomisi içinde kalırdı.  

Kısacası TENCERE DİBİN KARA, BENİM Kİ SENDEN KARA...

gözünüze dizinize dursun
zafer
ordu belediyesinden rant sağlayamayanlar kuyruğuna basılmış aç kedi gibi bağırıyor nedense bukadar dürüst insanı kabullenemiyorlar ama önemli değil it ürür kervan yürür devam seyit başkan
20 Mart 2009 Cuma 00:28
Haksızlık da yapmıyalım
Erol GNÇ
Bu yorum sayın Akata'ya ait olmayabilir..bunu da gözden kaçırmamak lazım...Müstear bir ismle yaılmış orum olabilir..aten sayın akata bu tür br düşünce yapısına sahip değil bildiğim kadarıyla
13 Mart 2009 Cuma 10:28
etnik ayrımcılık sosyalistere yakışmaz
erol Genç
Sn Akata yıllardır bu ülkede Etnik ve dinsel ayırımcılığa karşı çıkan biri olarak.Bu yorumunuzu şiddetle reddediyorum.Bu tür dedikodu haberlerler Ordu halkına zarar verir.Ve de kışkırtıcı özellikteki bu yorum sizin misyonunuza hiç yakışmadı..
13 Mart 2009 Cuma 10:10
hayırlı olsun
ayse
seyit başkanın başkanlığı hayırlı olsun.dürüst başkan ancak yenı yonetimde bayan yardımcı alsın .
12 Mart 2009 Perşembe 23:21
AMATÖR BELEDİYE BAŞKANINA CEVAP
meral deniz
En tehlikeli insan bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olandır. Arkadaşım, siz pahalı dediğiniz suyun maliyet hesabını incelediniz mi hiç. peki bu aşırı maliyetin sebebi seyit torun mu? daha evvelki başkanların yanlış yere yaptırdığı arıtma tesisin, birilerine rant kapısı olsun diye yapılan su depolarının sorumlusu seyit torun mu? ne yapacaktı? hepsini yıkıp yeniden mi yapacaktı? ltf önce bilgilenin öyle fikir yürütün. eleştiri okunuz kendinize batıyor farkında değilsiniz. ayrıca bu denli dürüst bir insanı tencere dibi karasına benzetmeniz çok ilginç. çok ararsınız çooookkkkk.
12 Mart 2009 Perşembe 11:02
ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi