Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
18.8276
EURO
20.2022
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nurettin İslam'dan ATA'ya
Ordu'da bağımsız belediye başkan adaylığı 'akli dengesi yerinde olmadığı' gerekçesiyle kabul edilmeyen Nurettin İslam, telefonla Atatürk'ü arayarak şikayette bulundu.
03 Mart 2009 Salı 18:40

Ordu'da bağımsız belediye başkan adaylığı 'akli dengesi yerinde olmadığı' gerekçesiyle kabul edilmeyen Nurettin İslam, telefonla Atatürk'ü arayarak şikayette bulundu.


Ordu'da renkli kişiliğiyle tanınan ve her dönem adaylığını açıklayan Nurettin İslam, adaylığı yeniden kabul görmeyince bu kez ilginç bir eyleme imza attı. Üzerinde haksızlığa uğradığını anlatan pankartların bulunduğu bisikletiyle İlk Adım Anıtı önüne gelen Nurettin İslam, bir elinde megafon, bir elinde telefon Atatürk'ü aradı. 2009 yılında aldığını iddia ettiği 'Sağlamdır' raporunun göz ardı edildiğini belirterek eline telefonu alan İslam, "Sayın Atatürk bunlar bana haksızlık yapıyor.

Sahte raporla adaylığımı kabul etmiyorlar. Akıllı raporu alıyorum, kabul etmiyorlar. Eğer şikayet ediyorsan, senden izin istiyorum. Senden cevap bekliyorum" dedi. 2009 yılında aldığı sağlam raporu olmasına rağmen adaylığının kabul edilmediğini söyleyen İslam, Ordu Devlet Hastanesi'nden heyete girmeden kendisiyle ilgili rapor verildiğini iddia etti. Bu nedenle adaylığının reddedildiğini ifade eden İslam'ın hakkını aramak için yaptığı eylemi görenler ise hem güldü hem şaşırdı.

SİLAH ÇIKARDI, ATATÜRK'E ŞARKI SÖYLEDİ
Uzun bir süre eylemini sonlandırmayan ve 'Arkadaşlar ben eylemci değilim' diyerek cebindeki silahı çıkaran Nurettin İslam'ın, "Kimse konuşma esnasında bana yaklaşmasın. Silahla kendimi değil, yaklaşanı vururum. Ben eylemci değilim. Sadece hakkımı arıyorum" sözleri eylemi izleyenleri güldürdü. Tekrar silahını cebine koyan İslam, Atatürk'e seslenerek şu şarkıyı söyledi:


"Atam Atam benim Atam\ Dertlerimi kime yanam\ Adaylığım reddedildi\ Oylarımı kime atam\ Benim Atam sağ olsaydı\ Köşemizde otursaydı\ Oylarını bana verseydi"


Uzun bir süre elinde silah ve megafonla eylem yapan İslam'a polis müdahale etti. Silahını ve çantasını almaya çalışan polis memurlarına zor anlar yaşatan Nurettin İslam, Atatürk'le daha önce konuştuğunu ve kendisini aramasını istediğini söyledi. Polisin eylemi sona erdirmesini ve cebindeki silahı vermesini kabul etmeyen İslam, eylem yerinden zorlukla uzaklaştırılabildi.


 

AFERİN BE DEDE!
SARUHAN KAYA
BİZ GENÇLER SENİN KADAR OLAMIYORUZ. SİNDİRİLDİK ÇÜNKÜ. VATANI SATANLARA. ALLAH'LA ALDATANLARA AĞZI AÇIK BAKIYORUZ. HELAL OLSUN DEDEM, SANA DELİ DİYEN SARHOŞTUR!
07 Nisan 2009 Salı 13:02
AKILLI HIRSIZLARDAN DAHA MI KÖTÜ?
HİKMET PALA
bu ülkede akıllıların neler yaptığını gördük. aynı zamanda "farklı" insanlar neden hep deli olsunlar ki? delilik buysa insanın deli olası geliyor,başımızdaki akıllıları gördükten sonra... ayrıca ERASMUS'UN DELİLİĞE ÖVGÜ kitabını da tekrar okumakta fayda var...
22 Mart 2009 Pazar 13:36
olamaz.
EROL GENÇ
İnanamıyorum..ciddi haberler gerek .........Dr mustafa nasıl da destek vermiş..??Beni bağışlasın ama tuhaf geldi..
20 Mart 2009 Cuma 22:14
KİM DELİ
hicri
ÇOĞUNDAN AKILLI...EN AZINDAN HAMDOLSUN KRİZ BİZİ TEĞET GEÇTİ demeyecek kadar akıllı
04 Mart 2009 Çarşamba 09:49
BAŞBAKAN
DrMustafa ÇUKURYILDIZ
ARKADAŞLAR işte benim başbakanım....... DrMustafa ÇUKURYILDIZ
03 Mart 2009 Salı 19:20
ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi