Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
18.8283
EURO
20.2368
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Batman'a 500 kamyon beyaz eşya
Batman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 2 ay önce ev ev gezilerek yapılan anketlerde ihtiyaçları tespit edilen aileler için 12 milyon lira değerinde eşya alınacağı belirtildi.
07 Şubat 2009 Cumartesi 16:12
Batman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 2 ay önce ev ev gezilerek yapılan anketlerde ihtiyaçları tespit edilen aileler için 12 milyon lira değerinde eşya alınacağı belirtildi.

Buzdolabı, çamaşır makinesı, fırın, bilgisayar, oturma gurubu, halı ve diğer ev eşyalarından oluşan talepleri değerlendiren komisyon önümüzdeki hafta içinde ortaya çıkan talepleri temin etmeye başlayacak.

Batmanlı beyaz eşya satıcıları ile ilgili meslek kuruluşları, Batman Valiliği'nin fakir ve muhtaçlara dağıtılmak üzere satın alacağı malzemeleri Batman'dan temin etmesini isterken, esnaflar, böylesine bir işte küçük kâr marjıyla yetineceklerini açıkladı.

20 bin kişiyi kapsayan anket sonrasında ortaya çıkan isteklerin küçümsenmeyecek kadar çok olduğunu ifade eden yetkililer, beyaz eşyaların en az 500 kamyonla taşınabileceğini belirtti. 12 milyon liranın Batman piyasasına girmesini kendilerinin de istediğini belirten yetkililer, Batman'daki bayilerle toplantı yapılacağını ifade etti.

Tunceli'de başlayan dağıtımla ilgili yapılan spekülasyonlar tartışılmaya devam ederken Batman Valiliği'nin aylar öncesinden başlattığı çalışmada belirlenen ihtiyaçların dağıtılmasında herhangi bir sorun yaşanmayacağı bildirildi. Ankette taleplerini bildirenlere gerekli eşyaların verileceği ve bunların da ev sahipleri tarafından kabul edileceği açıklandı.

Deprem Erken Uyarı Merkezi Erzincan - T Ü R K İ Y E
mucit48
Biz emeklilerin maaşlarından çalınanlar nerelere gitti acaba...? Vay kafirler vay ... bizlerin paraları ile bazılarına hoşgişinlik geçiniyorlar arabi yalaka kefereler...
23 Kasım 2009 Pazartesi 11:25
ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi