Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
17.15
EURO
17.606
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aşkın Tören; 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutluyoruz
Aşkın Tören; 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutluyoruz
07 Mart 2022 Pazartesi 19:22

BAŞKAN TÖREN’DEN "8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ" MESAJI 

24535

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 
 
Başkan Tören, “Sevgileri, emekleri ve fedakârlıkları ile dünyamızı güzelleştiren ve insanlığın umudu olan tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum” dedi. 
 
“Kadına saygı, değerlerimizin, gelenek-göreneklerimizin, tarihimizin ve sosyal hayatımızın temel dinamiğidir” diyen Başkan Tören, mesajında şu ifadelere yer verdi: 
 
“Cenneti annelerin ayakları altına seren bir inancın, kadın ve erkeği bir bütünün iki eşit yarısı olarak telakki eden bir medeniyetin mensupları olarak kadın ve erkeğin karşılıklı adalet ve hakkaniyet içinde yeryüzünü birlikte imar edeceğine inanıyoruz.
 
Kadınlarımız, aile ve toplum yapımızın temel direğidir. 
 
Kadınlarımız, milletimizi geleceğe taşıyan evlatlarımızı yetiştirdikleri gibi, siyaset, ekonomi, iş hayatı ve pek çok alanda çok önemli görevler üstlenmektedirler.
 
Kadınlarımızın şehrimizde eğitim, kültür sanat ve ekonomi başta olmak üzere tüm alanlarda daha fazla varlık göstermesi adına çalışmalar yürütüyoruz.”
 
Kadınlara yönelik hizmetlere ve kadın istihdamına büyük önem verdiklerini belirten Başkan Tören, şunları kaydetti: 
 
"Kadını merkeze alan üreten toplum üreten şehir hedefiyle yola çıktık.
 
Altınordu Belediyesi olarak Kadın merkezli yatırımlarımızla; kadınlarımızın iş hayatına daha çok katılımlarını sağlamak, hayatın her alanında daha aktif bir rol almalarına öncülük etmek amacıyla birçok çalışmayı hayata geçirdik. 
 
Kadınlarımızı sadece üretimin değil aynı zamanda kültürün, tarihin, edebiyatın, sanatın ve yaşamın da öznesi olarak görüyoruz.
 
Şehrimize ve ülkemize hizmetleriyle değer katan, başarılarıyla adından söz ettiren, genç nesillere ışık tutan kadınlarımız, geleceğe yürüyüşümüzde en önemli güvencemizdir.
 
Medeniyetin, ailenin, merhametin, hayatın ve emeğin kurucu gücü kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. 
 
Bu vesile ile canlarından çok sevdikleri çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini vatan uğruna toprağa veren şehit yakınlarımıza sabır temenni ediyor, kadınıyla erkeğiyle tüm hemşehrilerimi en içten duygularımla selamlıyorum.”
ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi