Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
17.9536
EURO
18.4055
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tören: Cumhuriyet bayramı kutlu olsun
98 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk 1071 Malazgirt ‘ten bu güne al kanlarla sulanmış cennet vatanımızı yedi düvelin hain ve alçakça planlarını bozarak işgalden kurtarmış, bizlere ilelebet yaşayacak “Cumhuriyet Fazilettir”. Aynı zamanda Cumhuriyet kim
28 Ekim 2021 Perşembe 09:19

BAŞKAN TÖREN’DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “Kahraman ecdadımızın Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı ve büyük fedakârlıklarla elde ettiği destansı zafer neticesinde kurulan Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Cumhuriyetin destansı bir bağımsızlık zaferi kazanan milletimizin bize en büyük emaneti olduğuna dikkat çeken Başkan Tören; “Geçmişte olduğu gibi bugünde ve gelecekte de istiklal ve istikbali için aziz milletimizin hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağını söyledi. Başkan Tören, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Millet olarak istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştırmamızın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. 

Türk milletinin nice fedakârlıkları ve kahramanlıkları ile dolu istiklal mücadelesi sonunda elde ettiği zaferi Cumhuriyetle taçlandırdığı 29 Ekim tarihi aziz milletimizin en zor şartlarda bile esaret altına alınamayacağının en mümtaz örneğidir.

Cumhuriyet, kahramanlıklarla dolu büyük bir mücadelenin ardından destansı bir bağımsızlık zaferi kazanan milletimizin bize en büyük emanetidir. 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyet, hiç şüphesiz, geleceğimiz adına en önemli teminatımızdır.

Eşitlik ve hürriyet temeline dayanan büyük bir millet olma iradesiyle kurulan Cumhuriyetimiz, hepimizin yol göstericimizdir.

Bizler, Cumhuriyetimizin genç şehri Altınordu’muzda Cumhuriyet’in yol göstericiliğinde hiçbir insanımızı ötekileştirmeden, ayrımsız şehrimize ve insanımıza en iyi şekilde hizmet edebilmek için gündüz gece demeden canla başla çalışıyoruz.

Bilimde teknolojide tasarımda, sporda, kültür ve sanatta, hayatın her alanında her geçen gün daha da ön plana çıkan ve bölgesinde yıldızı sürekli yükselen şehrimiz ve ülkemiz için vatan ve millet aşkıyla çalışmaya devam edeceğiz.

 Bu duygu ve düşüncelerle, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, devletimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyor; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mızı kutluyorum.”

 24474

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi