Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
18.5367
EURO
18.2078
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güler:Berat Kandiliniz Mübarek Olsun
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler: Ordu ve Tüm Müslüman aleminin Berat Kandilii Mübarek Olsun mesajı yayınladı...
05 Nisan 2020 Pazar 22:18

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet  Hilmi Güler:

Ordu ve Tüm Müslüman aleminin Berat Kandilii Mübarek Olsun mesajı yayınladı...

24054

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Mesajında, son aylarda dünyanın tamamının Covid-19 virüsüyle amansız bir mücadele içinde bulunduğuna ve salgın hastalığın biran önce bitmesi için herkesin bu gece dua etmesinin önemine vurgu yapan Başkan Güler “Peygamber efendimizin; ‘Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve ‘Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim! Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim! Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim! Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim’ diye buyurduğu bu mübarek gece bir fırsattır” dedi.

Bu dönemde toplum olarak daha çok yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olmaları gerektiğini, yardımlaşma ve dayanışmanın bu sınavdan başarı ile çıkılmasına vesile olacağını da söyleyen Başkan Güler mesajına şöyle devam etti;

Mübarek Ramazan ayının da bir müjdecisi olan Berat gecesi ruhen müminlere ağır gelen her türlü sıkıntıdan ve insana yakışmayan her türlü kötülükten kurtuluşa vesile olacak büyük bir fırsattır. Berat Kandili, borçtan kurtulma, temize çıkıp aklanma, ceza veya sorumluluktan kurtulma anlamına gelen, Allah’ın kullarını bağışladığı önemli bir gecedir.

İnsanlık büyük bir virüs salgınıyla karşı karşıyadır. Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüs salgınının yurdumuzda ve dünyada insanlığa daha fazla zarar vermemesini temenni ediyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, hastalarımıza şifa, fedakârca çalışan tüm sağlık personellerine, güvenlik güçlerimize, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm kardeşlerimize kolaylıklar diliyorum. Unutmayın ki dualarımız her daim sizlerledir.

Toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın çok önemli olduğu bu dönemde Müslümanlar olarak böylesine önemli bir günün feyz ve bereketinden istifade etmeliyiz. Kandil vesilesi ile aramızdaki gönül bağlarının, birlik ve beraberliğimizin daha da güçlenmesi bizi bu sınavdan başarı ile çıkaracak en önemli güçlerden biri olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif´in müjdecisi mübarek Berat Kandil’inizi tebrik ediyor, milletimizin ve tüm İslam aleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olmasını, insanlık aleminin son aylarda yaşadığı bu virüs belasından kurtularak sağlık ve afiyete kavuşmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederek, saygı ve selamlarımı sunuyorum.

ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi