Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
18.8098
EURO
20.72
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Umarım" Açıklama Yapılır
28-08-2012 tarihinde vukuu bulan sahibi Metin Memiş isimli şahsa ait 2 adet sahipli köpek sahipli olduğu halde yasaklı grup olmadığı halde pittbula benzediği söylenerek el konmuştur.koruma altına alınması gerekirken Köpeklerden bir tanesi hamile olduğu ha
04 Eylül 2012 Salı 10:51
"28-08-2012 tarihinde vukuu bulan sahibi Metin Memiş isimli şahsa ait 2 adet sahipli köpek sahipli olduğu halde yasaklı grup olmadığı halde pittbula benzediği söylenerek el konmuştur.koruma altına alınması gerekirken Köpeklerden bir tanesi hamile olduğu halde koruma altına alınmamış ve 3-09-2012 tarihde hamile köpek ölmüştür.Ölüleri de sahibine verilmemiştir"
Ordu Kent Gazetesi'nin Maillerine son bir kaç gündür gelen bu resim ve mail içeriği doğru ise "İnsan olduğumuzdan üzgünüm" diyorum... Nevzat AKATA
 
ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞINA
 
20689Ordu Valiliğine hitaben yazılmış bu yazımızın birgün sonrasında koruma altına alınması gerekli hamile köpek doğum sırasında belediye barınağında görevli veteriner olmaması sonucu ,defalarca ordu dohayko temsilciliği veteriner müdürü Meltem bingöl'ü araması,orman su işleri müdürü İlksen Kandemiri aramasına rağmen sözde koruma altına olan pittbula benzediği idda edilen köpek ölmüştür. Müdahele edilmediği için 2 yavrusu ölü doğmuştur. Diğer yavrusu içinde kaldığından iç zehirlenme sonucu ölmüştür.
 
2-9-2012 tarihinde gece saatlerinde barınağa köpeği görmek için gittiğimizde o bölüme bakan görevli 1 tek nöbetçi görevlinin dahi olmaması sonucu içeriye girilememiştir.
Sorumsuzluğun ve hayvan hayatına önem verilmenin boyutu büyüktür. Oysa hergece bir nöbetçi veterinerin orda olması gerekir.20690
 
Belediye veteriner müdürü sn. Meltem Bingöl vurdum duymaz tavır sergilemektedir.
Sabahleyin köpek için iyi dediği köpek oraya gittiğimizde ölü olarak bulunması da birşeyler sakladıklarını doğrulamaktadır.
 
köpeğin ölüsü köpek sahibinin istemi doğrultusunda bile kendisine verilmemiştir.
 
Köpeğin ölümünün ne olduğu hakkında otopsi raporu istiyoruz. Köpek yasaklı bir ırkda dahi olsa bakanlığın yönergesi sahipsiz hayvanları kapsadığından,sahipli köpeğin yasaklı ırka benzemesi veya benzememesi de mahkeme kararı ile yapılır.
 
Benziyor diye hiçbir köpek alınamaz.
 
yapılan uygulama yanlış olduğu gibi 5199 sayılı kanun ve diğer ilavelerinin halen okunmadığı,bilinmediği anlamına gelir.Olayı karadeniz hayvan hakları grubu olarak kınıyoruz ve görevde ihmali olan, perşembe kaymakamı, ormansu işleri müdürlüğü, ordu belediyesi veteriner işleri müdürlüğü hakkında müfettiş yollanarak soruşturma açılmasını,görevde ihmali olanların açığa alınmasını talep ediyoruz. Belediye barınaklarına yasayı iyi bilen veteriner müdürü atanmasını istiyoruz.
 
20691
 
orman su işleri müdürlüğündeki Ufuk Duman'ın da sinkaflı sözlerle hitap etmesi derneğimizdeki yetkililere hakaret etmesinden dolayı açığa alınması, hayvan hayatını önemsemediğinden bir bölümü hayvan hayatı ile ilgilenen orman su bakanlığı gibi değerli bir kurumda, çalışmayı hak etmediğini düşünüyoruz.
 Saygılarımla
Karadeniz Hayvan hakları grup başkanı
Doğayı ve hayvanları koruma derneği Ordu il Temsilcisi
Aziz İşbakan
Tc.17378698784
Haycanlar
Mine dilek kçyluce
PİTBULLARI O HALE GETİRİP DÖVUSTURUYORLAR PITBULLARI VE BU TIP CİN KÖPEKLERİ DÖVUP İŞKENCE EDİP BU HALE GETİRIYORLAR YOKSA B HAYVANLAR BUNU YAPMAZ AT SAHIBINE GÖRE KİŞNER ESİLERDEN GELEN BIR SÖZ ÇOCUĞUNUDA NASIL YETİŞTİRİRSEN SANA CEVREYE AYNI OLUR İNSANLAR KÖPEKLERDEN İHAYVANLARDAN DAHA TEHLİKELİ HAYVAN SİTELERİNDE NELER YAPTIĞINI İNSANLARIN BIR BAKIN
31 Ekim 2013 Perşembe 20:30
barış
................
Bu masum canların ölümünde payı olan herkesin cezasını çekmesi şarttır heleki "benziyor" düşüncesiyle hareket edilmesi affedilemez bir suçtur. Aziz bey bu konudaki hassasiyetinizi kutluyor suçluların cezalarını çekmesi konusunda takibinize güveniyorum. Hiçbir canlı üstelik ağzı var dili yok kendini savunmadan aciz bu canlar insan denen vahşi yaratıklar tarafından hiçbir gerekçe ile yok edilemez pitbul bile olsa dahi. Unutmayın kötü köpek yoktur kötü sahip vardır. Vahşi ve saldırgan bilinen rotlar ve pitbullar bile iyi eğitidikleri taktirde bu özellikler yok olmaktadır. Sevgiden geçtim merhamet ve vicdandan yoksun bir dünyada yaşar olduk şu resimler beni mahvetti söyliek çok şey var nediyim ALLAH (C.C.) ıslah etsin şu insancıkları:(((((
08 Kasım 2012 Perşembe 08:53
pitbul
cemal akar
köpekleri sevmek çok güzel ama pitbulu asla.. çocukları nasıl parçaladığını tv de izledik.. 4 yasından sonra sahibini bile dinlemeyen bir köpeği özellikle pitbulu üretmek beslemek aşılamak yasak ve tehlikeli.. köpek yetiştiricilerin bunu bilmesi gerekir.. kamuoyunda bu köpeklerin nasıl vahşet yaptığını herkes biliyor.. pitbullcuları kınıyorumm..
30 Ekim 2012 Salı 19:20
öldürülen köpekler
zeynep şule sarısaç
yaptığınız insanlık dışı davranışınızı kınıyorum
10 Eylül 2012 Pazartesi 17:55
Sonuna kadar gideceğiz.
Anıl Mert Memiş
köpeğimin ölümünden sorumlu şahısların ceza alması için sonuna kadar gideceğiz..!
09 Eylül 2012 Pazar 16:07
ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi