Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
15.9258
EURO
17.0169
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kim Kimdir:Dr. Nedim Türkmen
OrduSpor'u Yöneten kim acaba? Bu soruyu soran arkadaşımıza , bende merak ettim dedim... Sizde merak ettinizse OrduSpor Başkanı Nedim Türkmen'in kısa Biyografisi...
18 Aralık 2009 Cuma 10:38

OrduSpor'u Yöneten kim acaba?
Bu soruyu soran arkadaşımıza, Nevzat Akata olarak "ben de  merak ettim" dedim...

Sizde merak ettinizse OrduSpor  Başkanı Nedim Türkmen'in kısa Biyografisi...

Eleştiri ve yorum hakkımız saklı kalmak kaydı ile işte

Dr. Nedim Türkmen 


Nedim Türkmen 1 Mayıs 1966 tarihinde Ordu'da doğdu. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdikten sonra lisansüstü ve doktora eğitimini Marmara Üniversitesi"nde tamamladı. 1999 yılında Mali Hukuk alanında "Doktor" unvanı aldı. 1995 yılında aynı fakültede Mali Hukuk Ana Bilim Dalı"nda Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaya ve Vergi Hukuku üzerine dersler vermeye başladı. Ayrıca, 2004 yılından bu yana Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu"nda Kamu Maliyesi dersleri de vermektedir.

1988 – 1999 yılları arasında, Maliye Bakanlığı'nda Gelirler Kontrolörü olarak görev yaptı. Bu süre içinde Halkalı Vergi Dairesi Başkanlığı ve İstanbul Defterdar Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bürokrasideki görevi sırasında, konulara bakış açısındaki farklılığı ve uzmanlığı ile fark yarattı.

1999 yılı sonunda kamudaki görevlerinden istifa eden Dr. Nedim Türkmen, "Yeminli mali müşavir" unvanını aldı. Kısa bir süre, özel sektörde hizmet verdi. Bu süre içinde, Milliyet Gazetesi Yönetim ve İcra Kurulu Üyeliği"nde bulundu ve Altınbaş Holding"de genel koordinatörlük yaptı; Profesyonel mesleki deneyimini artırmak için Değer Yeminli Mali Müşavirlik ve Değer-D Bağımsız Denetim Anonim Şirketi"nde ortak olarak görev aldı.

2002 yılı Ocak ayında kendi yeminli mali müşavirlik şirketi olan "Türkmen Yeminli Mali Müşavirlik Limitet Şirketi'ni kurdu. Kısa bir süre sonra, artan iş hacminin gereği olarak, 2004 yılında Türkmen Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş."yi kurdu.

Kurumsallaşma ve hizmet alanlarını yurtdışına da genişletmek amacıyla Türkmen B. Denetim ve YMM A.Ş. yabancı kurum ve mesleki örgütlere üye oldu. Bu çerçevede Ekim 2005"te, 25 ülkeden 65 üyesi bulunan International Practice Group"a (IPG) üye oldu. Bağımsız denetim şirketi, Mali denetim konusunda firmalara yeterlilik veren, bu konuda dünyada en üst kurum olan ve merkezi ABD başkenti Washington"daki Public Company Accunting Oversight Board"dan (PCAOB) akreditasyon aldı. Türkmen, bu konuda kendi sektörü içinde Türkiye"deki ilk firmalar arasındaki yerini aldı.Türkmen Bağımsız Deneti ve YMM A.Ş. 2006 yılında SPK"dan, 2007 yılında da EPDK"dan bağımsız denetim yapma lisansı almıştır.

Dr. Nedim Türkmen, Türkiye"de gerçek katma değer yaratan sayılı kişilerden birisidir. Sunduğu yaratıcı çözümler nedeniyle ortağı olduğu firmaların iş hacmi artmakta ve bu sayede her geçen yıl daha fazla kişiye iş olanağı sunmaktadır.

Dr. Nedim Türkmen, vergi ve mali mevzuat konularında Türkiye"de önde gelen uzmanlar arasındadır. Özellikle 2000 yılından başlayarak, mesleki ve genel yayın yapan birçok medya organında yazılar yazmış ve yazmaya devam etmektedir. Yayınlanmış kitapları arasında, "Turizm Sektörünün Vergilendirilmesi" (Yaklaşım Yayınları – Ankara; 2000) adlı kitabı sayılabilir.

Vergi ve diğer mali konulardaki derinlemesine bilgisi, sorunlara bakış açısındaki farklılığı ve konuları sade ve basite indirgeyerek ele alması nedeniyle, oldukça sık NTV, CNN Türk, Haber Türk, CNBC-e gibi kanalların canlı yayınlarına davet edilir.

Dr. Türkmen, ortak olduğu şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı görevinin yanı sıra, mali danışmanlık ve yeminli mali müşavirlik de yapmaktadır. Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), Fındıklı Rotary Kulübü ve Mülkiyeliler Birliği üyesi olan Dr. Nedim Türkmen, Orduspor Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmaktadır.

Evli ve üç çocuk babası olan Dr. Nedim Türkmen, İngilizce biliyor

nedim bey
oğuz
nedim bey bu yorumlarınız için çok erken..sizi ezerler benden söylemesi..bu vergi işlerine benzemez....
02 Ocak 2012 Pazartesi 14:18
KENETLENİN
Mehmet TEKİNBAŞ
Bir Trabzonlu olarak Nedim Türkmeni takdir ediyorum.Yapmaya çalıştığı şeyler önemli işler inşallah başarılı olur.Metin Diyadin henüz süper lig seviyesinde teknik admlık yapabilecek değil,zaman lazım.Karadeniz dostluğu asla unutulmamalı,Trabzonla beraber hareket edilmeli.
13 Aralık 2011 Salı 23:07
eli taşın altında
emin
caferoğluna sormak lazım. Ordulu çok ünlü olup ve deeee çok zengin çok kariyerli olupta hatırlamadığımız. kendilerini bilerek bilmeyerek bizden uzak tutanları elştirmeyip nedin türmeni eleştirmek haksızlık oluyor diye düsünüyorum. ordukent gazetesinide tebrik ediyorum her eleştiriyi yayınlayıp kişisel sansür uygulamadıkları için
19 Aralık 2009 Cumartesi 07:37
.
DrMustafa ÇUKURYILDIZ
Dostum Nedim Beyi selamlıyorum.... Bir halk adamı olarak gençlerimize güzel bir örnektir... DrMustafa ÇUKURYILDIZ
18 Aralık 2009 Cuma 23:46
Helal olsun
Abdullah Kuvancı
Nedim Türkmen'e bravo.Ciddi bir kariyer sahibi.Bu başarı değilde nedir.Bir Ordulu olarak böyle birinden gurur duymak lazım.Tanımam,bilmem.Bir sürü insan istihdam ediyor,başarıyı yakalamış,oldukca zeki bir insan,bir Ordulu.Türkiyede önemli kurum ve kuruluşlarda çalışmış.Türkiyede kaç tane önemli mevkide böyle insan var Ordulu olarak.Helal olsun Nedim bey.Allah muvaffak etsin.Sahipsiz kalan Ordusporu da aldı.Ama ne yazıkki eleştiriliyor.Biz ordulu olarak bu yüzden ordu adından söz ettiremiyoruz.İçimizde fesatlık almış yürümüş.Orduyu seviyorum.Gerçek orduluları seviyorum.Dedikoducu,kıskanç ve fesat olanları ordulu kabül etmiyorum ve sevmiyorum.GGerçek Ordululara Ankaradan selamlar.
18 Aralık 2009 Cuma 18:05
ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi