Foto Galeri
Site İçi Arama
Çok Okunanlar
Link Bankası
Yorumlar
Piyasalar
DOLAR
7,3848
EURO
8,9714
IMKB
0.00
Hava Durumu
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GünayDın
Zeki ÇOL'un tereyağlı ekmeği
15 Temmuz 2008 Salı 22:32

Sayın Zeki ÇOL,sevgili hemşerimiz,yaylaları çok severmiş,doğası çok güzelmiş,iyi ve doğru diyor, ama ,Ankara'da yaşayalı siyasi iktidar vekillerinden çok şey öğrenmişsiniz,belli..

 İliniz olan doğup büyüdüğünüz Ordu'nun sorunlarını es geçin,işsizliği, fındıkta dönen oyunları, Fiskobirliğin hali perişanını ,kan ağlayarak kepenklerini kapatan esnafın ve gübreyi alamayan mazota yanaşamayan,köylünün arasında sakın dolaşmayın,kulaklarınızı tıkayın ve koşun yaylalara, izninizin son gününe kadar aşağılara inmeyin , tereyağlı ekmeği yeyin,soğuk suyu da üzerine için,size o yakışır,yanına da kuzu pirzolası iyi olur,keyfinize bakın ne olacak,sizin piriniz Oktay EKŞİ'de kangrenleşmiş ilin tüm sorunlarını dinleyip,gazetesinde yazmak için,çözüm üretip,kafa yormak için, Mesudiye yaylalarından aşağı il merkezinin gelmiyor,yaylarda yan gelip yatıp,enerji toplayıp, tekrar,İstanbul"a fil dişi kulelerine uçuyor..

 Halbuki,memleket sadece Mesudiye"den ibaret değil,ama nafile..
O çayırlarına sere serpe uzandığınız, ekmeğine tereyağı bastığınız yaylalar, öylesine yıllardır boynu bükük turizm için beklemiş kala kalmış, ilimize ait turistik yayla merkezlerine ulaşacak yolların standart hale getirilmesi, elektrik, su, telekomünikasyon, wc, çeşme, gölet gibi sosyal ihtiyaçları içeren yatırımlarına bugüne kadar ciddi olarak sahip çıkan olmamış, Ama Trabzon, Rize ve Giresun"un Özel İdaresi ve Kamu kuruluşları ve Valileri ile Kaymakamları, kendi yaylalarında, turistik ahşap yayla evleri, restoranları ve motelleri doğa turizminin hizmetine sokup, işletmeye açmışlar, yöre ekonomisine, inanılmaz alt yapı yatırımları yapmışlar.


Doğa turizmi konusunda Ordu ilinin on sene önüne geçen Doğu Karadenizli bu komşu iller, her sektörde olduğu gibi bu işte de gelir pastasından çok büyücek bir dilimini koparmışlar.


Bu yüzden,siyasi vekillerimizin yapamadığını Sayın Zeki ÇOL ve Oktay EKŞİ gibi ünlü gazeteci hemşerilerimiz,yazılarıyla, kişisel ilişkileriyle Kültür ve Turizm Bakanımızdan, “Ordu ilinde doğa turizminin her türlü alt yapılarıyla hizmetine sokulmasını, turistik yıldızlı tesislerin işletmeye açılmasını, ahşap bungalov yayla evlerinin, restoranların ve motellerin turistik yolların ve her türlü alt yapılarının yapılmasını, sonuçta Ordu ilinin de doğa turizm gelirlerinden, Doğu Karadenizli diğer komşu iller gibi istifade etmesini” isteyebilirsiniz.


Yoksa, Ordu'da siyasiler, yayla doğa turizm filan demeden,zaten tereyağlı ekmeğin arasına bu milleti koymuş, yıllardır kütür, kütür yiyorlar,bu millete sizin bari bir faydanız dokunsun,yoksa yediğiniz tereyağlı ekmekler boğazınıza duracak,ona göre..

Yazarın yorumu
Günay_dın
Bu topraklarda doğup,yetişip,yüksek mevkiilere gelen her Ordu'lu hemşerimizden yıllardır kanayan sorunlarımıza çok duyarlı olması gerektiği hususunu irdelemek için yazmaya çabalamıştım, yoksa konuyu Atatürk'çülüğe veya sosyal demokratlığa çekmenin sorunlarımızın çözümünde hiç bir faydası olmaz, Bu il zaten siyasilerimizden doğru dürüst bir hizmet göremiyor,bari aydınlarımız ilimize sahip çıksınlar,onlar harekete geçsin...
05 Eylül 2008 Cuma 22:53
"Haksızlık bu" yorumcusua
Yücel Aksu
Değerli hemşehrim, 1)A.Baki Yılmaz yani Mesudiye Belediyesi AKP'li değildir. 2)Benim amacım asla sayın DIN'ı kötülemek değil,tam tersine,haksızlığa karşı bir öfke, bir sitem ve bir kızgınlık var ancak, bu insani tepkileri sorumlularına karşı kullanmak doğruca bir eylem biçimidir diye düşünmekteyim.Elinde ekonomik-siyasal hiç bir gücü olmayan insanlara saldırmak doğru bir hareketmidir? Saygılar,
02 Eylül 2008 Salı 21:25
Haksızlık bu!!!
Günay Dın'ın avkatı
Sayın GünayDın ın yazıları AKP de dahil tüm sömürenlere karsı olduğunu biliyor ve okuyoruz. sayın arkadaşımız günay Dın ın önceki yazılarını okumamış olduğundan olsa gerek yanliş fikir beyan etmiş. bence de mesudiyede demokratlar alabildiğine çoktur ( her ne kadar ordada belediye AKP'de olsada). bencede oktay bey iline değil ilcesi olan mesudiyeye yatırımı desteklıyor, destek iyi ama olmayacak KÖYKENT HAYALPERESTLİĞİ sonucu devlet hazinesi 20 trilyon kaybettti. Rahmetli Ecevitte prestijini... özetle; sayın Dın sizi cesur ve bilgili, mantıklı kaleminiz nedeni ile tebrik ediyorum bu arada sayın çol'ada bir çift söz söyleyelimki yanlış anlamasın! "sizzi seviyoruz " ama gerçekler maalesef durumu acıkca gösteriyor... mesudiyedearabanız bozulsa itmeye adam bulamazsınız çunku çalıabilecek nufus dişarda. sevgiyle kalın...
01 Eylül 2008 Pazartesi 16:36
GünayDın'ın tereyağlı ekmeği
Yücel Aksu
Sayın Günay DIN'ın 15.07.2008 tarihli yazısını yeni okudum ve bir Mesudiye'li olarak üzüldüm ve öfkelendim.Nedenleri; 1)Sayın Oktay Ekşi'nin avukatı değilim ve "yazar"ın tanımladığı yaylalarda soğuk sular içip "yan gelip yatan" kişi de zaten sayın Ekşi değil.Hayatı boyunca Atatürk devrimlerini savunmuş ve gericiliğe asla ödün vermemiş,bu yüzden de gerici ve yandaş medyanın en nefret ettiği gazeteci-yazar dır Oktay Ekşi. 2)"Memleket sadece Mesudiye'den ibaret değil..." miş.Siz hiç Mesudiye'ye gittinizmi sayın Dın? İlerici-yurtsever kimliği ile Mesudiye yıllardır sağ hükümetler tarafından bilerek ihmal edilmiş,siyasal bilinç en üst seviyelerde,ekonomik sıralamalarda ise en alt seviyelerde bir ilçedir mesudiye.İşte böylesine bir Mesudiye'ye Oktay Ekşi'nin her yıl gelip ilçenin sorunlarını dinlemesi tüm Türkiye'de ilk halk kongrelerinin yapıldığı Mesudiye'lileri ancak onurlandırır. 3)Oktay Ekşi ve Zeki Çol gibi gazetecilerden hesap soran sayın"yazar" iktidardaki Ordu'lu bakanlardan ve milletvekillerinden İl'in kalkınmasına yönelik ne gibi girişimleri oldu acaba?
27 Ağustos 2008 Çarşamba 23:27
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
ÖZEL HABER
Video Haber
Yazarlar
Nevzat AKATA
GünayDın
Abdullah AYDIN
Doç. Dr. Birol ERTAN
Mithat Baş
Adnan YILDIZ
Röportaj
Haftanın Haberi